Absolwenci

Kazimierz-Deyna-poland

Kazimierz Deyna
Urodził się 23 października 1947 roku w Starogardzie Gdańskim. Edukację rozpoczął w Szkole Podstawowej nr 4 im. Juliusza Słowackiego. Zainteresowanie sportem było popularne w rodzinie przyszłego piłkarza, gdyż także bracia Kazimierza grali z powodzeniem w miejscowym klubie sportowym. Deyna wśród rówieśników wyróżniał się znakomitą formą, doskonale sprawdzał się w najróżniejszych konkurencjach (lekkoatletyka, piłka ręczna, tenis stołowy). Piłkarskie podstawy zdobył w ówczesnym klubie Włókniarz Starogard Gdański. Później związany był z różnymi klubami – ŁKS Łódź, Legią Warszawa, z którą zdobył tytuł Mistrza Kraju i Puchar Polski. Grał w “złotej” drużynie Kazimierza Górskiego. W 1972 roku zdobył tytuł Mistrza a w 1976 wicemistrza olimpijskiego. Był brązowym medalistą Mistrzostw Świata w 1974 roku. U schyłku piłkarskiej kariery osiadł w San Diego. Zginął w wypadku samochodowym pod San Diego (USA) w 1989 roku. Do dziś uważany jest za legendę polskiego futbolu.

Ania Szarmach

Anna Szarmach
Urodziła się 12 lutego 1978 w Starogardzie Gdańskim, polska wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Ukończyła wokalistykę na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Początkowo występowała w chórkach, towarzysząc m.in. Edycie Górniak i Kayah. W 2006 roku zajęła drugie miejsce w konkursie Trendy. 23 października 2006 wydała swój pierwszy album zatytułowany Sharmi. Wykonała polską wersję piosenki Wonderful Dream, będącej motywem świątecznej kampanii Coca-Coli. 3 lutego 2008 r. zajęła drugie miejsce w konkursie Premiery 45. Krajowego Festiwalu w Opolu. 5 lutego 2010 roku odbyła się premiera jej drugiej płyty pt. Inna. 6 grudnia 2012 r. wydała trzeci album zatytułowany POZYTYWKA.

1153255-Piotr-Wisniewski__kr

Piotr Wiśniewski
Urodził się 11 sierpnia 1982 w Starogardzie Gdańskim – polski piłkarz, grający na pozycji pomocnika w Lechii Gdańsk. Wcześniej występował w Wierzycy Starogard Gdański i Kaszubii Kościerzyna. W Ekstraklasie rozegrał 139 spotkań i strzelił 24 gole. (na podstawie: http://pl.wikipedia.org/)