Zawody w Czwórboju Lekkoatletycznym Dziewcząt i Chłopców

Na przełomie kwietnia i maja na stadionach lekkoatletycznych w kategorii szkół podstawowych królował czwórbój lekkoatletyczny. Składa się on z następujących konkurencji:
1. Bieg na 60 m;
2. Rzut piłeczką palantową;
3. Skok w dal lub wzwyż;
4. Bieg na 600 m (dziewczęta) lub 1000 m (chłopcy).
W zawodach miejskich organizowanych przez OSiR uczniowie naszej szkoły byli bezkonkurencyjni i wygrali zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców, pokonując pozostałe szkoły.
W zawodach powiatowych organizowanych przez MOS Starogard Gdański dziewczęta zajęły II miejsce minimalnie przegrywając z SP Osieczna.
Skład zespołu naszej szkoły: Agata Burczyk, Marta Cholewa, Lena Karcz, Wiktoria Klamann, Marta Konotopska, Ramona Szela, Agata Kreft. Trenerką i opiekunem zespołu jest pani Iwona Ruszczyńska.
Chłopcy zdecydowanie zwyciężyli i awansowali do finału Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, który odbył się w Chojnicach 25 maja.
W kategorii chłopców wystąpiło 18 reprezentacji. Nasi zawodnicy po zaciętej rywalizacji
i mimo kontuzji, które przytrafiły się w dzień zawodów, zajęli bardzo dobre V miejsce zdobywając łącznie 1055 pkt i osiągając kilka znaczących rekordów życiowych. Do brązowego medalu zabrakło bardzo niewiele.
W składzie chłopców wystąpili: Dawid Fermer, (który miał II wynik w województwie – 253 punkty!!!), Bartosz Kaczmarek, Szymon Kopowski, Mateusz Lipski, Sebastian Urban, Kacper Sobczak oraz rezerwowy zawodnik Jakub Piontek. Trenerem zespołu jest pan Andrzej Sinicki, opiekę nad zespołem sprawowała również pani Weronika Piłat.